Żaluzje fasadowe – proste rozwiązanie, mnogość zalet

Do niedawna żaluzje fasadowe montowano głownie na oknach wielkogabarytowych, natomiast obecnie w naszym asortymencie znajdują się modele dostosowane wymiarem do niemal każdego okna. Na podstawie sprzedaży w sklepie Komplex obserwujemy, że montaż często zamawiany jest do obiektów prywatnych, domów jednorodzinnych, mieszkań w blokach. Uniwersalne cechy poszczególnych systemów oraz ponadczasowa funkcjonalność sprawiają, że warto rozważyć taką inwestycję planując budowę lub inwestując w udogodnienia godne uwagi.

antywłamaniowe żaluzje fasadowe

Główne zalety żaluzji fasadowych

To propozycja dla osób, które chcą mieć wpływ na ilość wpadającego do pomieszczeń światła dziennego bez zmiany estetyki wnętrz. Zastosowanie rolet wewnętrznych wiąże się w mniejszym lub większym stopniu z koniecznością skomponowania ich ze stylistyką mebli, kolorem ścian czy rodzajem dekoracji, natomiast żaluzje fasadowe pozostają na zewnątrz, mają się więc komponować jedynie z elewacją.

Aspekt praktyczny jest odczuwalny nie tylko podczas słonecznych dni. Budowa lameli oraz ich szczelność po zasłonięciu okna ma znaczenie również podczas silnego wiatru czy mrozów, ponieważ stanowi solidną barierę, zapobiega wychłodzeniu pomieszczeń oraz utracie ciepła z wnętrz. To ważne między innymi w kontekście rachunków w sezonie grzewczym.

Warto podkreślić także względy bezpieczeństwa. Chociaż nie są to typowe osłony antywłamaniowe, w pozycji zasłoniętej i zamkniętej wyglądają na solidną barierę antywłamaniową, co może zniechęcić potencjalnych intruzów. Zniszczenie takich żaluzji nie jest możliwe bez spowodowania hałasu. Z tego względu często montaż zamawiany jest do przeszkleń w oknach banków, galerii, sklepów.

Dodatkowe walory równie ważne na co dzień

Poza barierą przeciwsłoneczną, ochroną przez skrajnymi temperaturami oraz spełnianiem funkcji zniechęcania włamywaczy, warto powiedzieć również o:

 • ochronie przed spojrzeniami z zewnątrz – ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku pomieszczeń blisko ruchliwych chodników, a także na parterze i niskich piętrach, gdy chcecie mieć Państwo włączone światło,
 • izolacji od hałasów – stanowią barierę dźwiękochłonną, pozwalają wyciszyć pojedyncze lub wszystkie pomieszczenia,
 • bezpieczeństwie szyb – pośrednio chronią szyby przed rozbiciem oraz określonymi uszkodzeniami, na przykład podczas intensywnych opadów gradu,
 • wygodzie użytkowania – zdalnie sterowane pilotem, możliwość połączenia systemu z inteligentnym domem i sterowanie również z miejsc poza domem oraz poza posesją.

Dzięki zastosowaniu aluminium i innych wysokiej klasy materiałów, żaluzje fasadowe nie zbierają kurzu tak jak wewnętrzne, zatem szczególnie zalecane są osobom cierpiącym na alergię. Dla formalności należy też wspomnieć o tym, że wyróżnia je wysoka trwałość. W praktyce oznacza to wiele lat bez dodatkowych zabiegów konserwacyjnych – lamele pokryte są powłokami skutecznie chroniącymi przed rdzą. Ewentualne naprawy wiążą się więc zwykle jedynie z eksploatowanym często systemem sterującym.

Czym różnią się żaluzje fasadowe od innych

Żaluzje fasadowe, w przeciwieństwie do innych przesłon, mają:

 • w lamelach domieszkę magnezu, która wpływa na ich dokładne domykanie się i szczelność,
 • dodatkowe walory estetyczne przez dodanie tzw. „odwrócenia głównej szyny”,
 • wzmocnioną wytrzymałość, ponieważ poza wspomnianą warstwą antykorozyjną stosuje się w ich produkcji utrwalanie termiczne, co wpływa na wzrost wytrzymałości żaluzji oraz ich odporność na promienie UV.

Oferowane przez nas modele to przesłony zewnętrzne opracowane i wykonane na podstawie prognozy wszelkich niekorzystnych warunków atmosferycznych, z jakimi będą się stykały.

Inne cechy dostępnych w sklepie Komplex żaluzji

Poza powyższym warto jeszcze zaznaczyć, że oferowane przez nas żaluzje:

 • mogą mieć 4,5 metra szerokości i 5 metrów wysokości, zatem dają pełną swobodę dostosowania do największych przeszkleń,
 • posiadają szersze niż zwykłe lamele, dzięki czemu dobrze zatrzymują promienie światła przy niepełnym domknięciu,
 • mają lamele występujące w dwóch wzorach – C80 w kształcie łukowatym i Z90, które kształtem przypominają właśnie literę Z,
 • mogą być sterowane są zdalnie pilotem, otwierane i zamykane ręcznie, również „awaryjnie” przy przerwach w dostępie do zasilania elektrycznego,
 • mogą stanowić ozdobę domu i wzmacniać wrażenie solidności całej elewacji oraz spójności stylistycznej z całością budynku,
 • pozwalają na zamontowanie dodatkowej automatyki pogodowej, dzięki której samoczynnie będą reagować na warunki atmosferyczne, na przykład zamykając się podczas ulewy, gradu.

Nie ma więc wątpliwości, że żaluzje fasadowe to nie tylko komfortowa, ale także nowoczesna i bardzo użyteczna propozycja, również dla najbardziej wymagających Klientów.

Montaż na zamówienie

Aby prawidłowo zamontować żaluzje fasadowe należy mieć odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie. Usługę montażu wykonujemy profesjonalne od lat, co daje Państwu pewność i klarowność względem gwarancji producenta. Zadowolenie z właściwie i bezawaryjnie funkcjonujących osłon wraz z systemem sterowania to efekt, który zapewniamy podczas każdej realizacji.

Zapraszamy do poznania całego asortymentu, z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania.

Menu