Nowoczesne okna dachowe VELUX

Okna dachowe pełnią szczególną rolę i muszą sprostać wielu wymaganiom. Dodatkowo w 2021 roku zmianie ulegają ich parametry, gdyż wchodzą standardy WT 2021. Dotyczą one energooszczędności i odnawialnych źródeł energii. Pociągać to będzie za sobą zmiany w zakresie parametrów okien – będą jeszcze solidniejsze, ale przede wszystkim szczelne. Takie też okna PCV oferujemy Klientom w naszym sklepie Komplex w Zgorzelcu.

Czym dokładnie różnią się okna dachowe od dawniejszych

Nowe normy wymagają głównie po stolarce okiennej zwiększenia ich szczególności, czyli wpłyną na dobrze znany współczynnik przenikania ciepła (ma nie przekraczać wartości 1,1 W/m2K). Dzięki temu Klient kupujący okna dachowe wyprodukowane w 2021 roku może już liczyć na to, że będą w standardzie lepszej jakości, niż produkowane dawniej.

Tym samym wzrosły nie tylko parametry jakościowe okien, ale też waga, jaką ma ich montaż. Od niego bowiem zależy jak będą spełniać swoją rolę. Wspominamy o tym, gdyż poza sprzedażą okien spełniających najnowsze normy, również je montujemy.

nowoczesne okna dachowe VELUX

Parametry okien dachowych PCV

Sprzedawane przez nas okna PCV spełniają więc najnowsze normy, a wśród nich należy zwrócić uwagę na parametry.

Nowoczesne okna dachowe cechuje obecność:

  • specjalnie przygotowanych pakietów szybowych – zazwyczaj dwu lub trzyszybowe, wewnątrz wypełnione gazem, który dodatkowo wpływa na utrzymywanie ciepła w domu,
  • najwyższej jakości stolarki – a w oknach PCV odlewy są idealnie dopasowane,
  • dodatkowych akcesoriów – m.in. ramek dystansowych i specjalnych systemów izolacji.

Sprostanie celowi, który zamyka się w haśle „ciepły i bezpieczny dom”, to więc również ambicja producentów okien. Jeden z nich zasługuje przy tym na specjalną uwagę.

Rodzaje okien Velux w ofercie Komplex

Producent jest skupiony na dwóch rodzajach okien występujących w kilku opcjach. Tym samym w naszej ofercie znajdują się okna Velux:

  • dachowe standard – dwukomorowe, można powiedzieć klasyczne, z możliwością zastosowania trzech szyb; a do jednej z ich najważniejszych cech (podobnie jak pozostałych), należy fakt, iż nie wymagają konserwacji;
  • dachowe standard plus – występują w wersji drewnianej lub drewniano-poliuretanowej, cechuje je doskonała termoizolacja, trwałość, i odporność na czynniki atmosferyczne; posiadają górne i dolne otwieranie do wyboru;
  • dachowe premium – poza cechami pozostałych okien posiadają system klapowo-obrotowy, można je dzięki temu unieść nawet do 45 stopni; szczególnie polecane są do ścian kolankowych;
  • do płaskiego dachu – niegdyś niewidywane w domach, obecnie te z płaskim dachem również mogą mieć okna; ich szczególną zaletą jest doświetlanie pomieszczeń, ale też efekty, które zyskuje się dzięki ich obecności tworzą niepowtarzalny klimat.

Okna dachowe VELUX – w sklepie Komplex w Zgorzelcu

Okna dachowe VELUX są dobrze znane, bo też obecne już długo na rodzimym rynku. Jest to producent zaawansowany technologicznie, dlatego omawiane wcześniej normy są w 100% spełnione.

Menu