Rolety okienne także w Lubaniu

W naszym asortymencie znajdziecie Państwo duży wybór rolet zewnętrznych i wewnętrznych dla domu i biura. Oferowane przesłony okienne posiadają wiele zalet, które generalnie można podzielić na skojarzone z bezpieczeństwem oraz wygodą. Pierwszy z wymienionych aspektów oferują jednak wyłącznie przesłony zewnętrzne.

rolety w domu jednorodzinnym

Rolety zewnętrzne – Komplex

W naszej ofercie znajdują się trzy rodzaje rolet zewnętrznych:

  • natynkowe – z możliwością montowania na zastanych oknach,
  • podtynkowe – montowane przez naszych specjalistów zanim zostaną wstawione okna,
  • oraz nadporożowe – jak wyżej, przy czym muszą stanowić one część projektu budynku.

Przesłony nadporożowe różnią się od pozostałych bardzo wysokimi właściwościami termoizolacyjnymi. Aczkolwiek posiadają je i pozostałe ich rodzaje. Generalnie rolety zewnętrzne mają następujące cechy:

  • opuszczone, co już wymieniono, zapobiegają utracie ciepła z pomieszczeń,
  • chronią szyby okien np. przed gradem, ale też innymi czynnikami mogącymi je rozbić,
  • zapobiegają przegrzewaniu się pomieszczeń,
  • zapewniają intymność,
  • dowolnie zaciemniają pomieszczenia,
  • i co należy do ich najważniejszej cechy oraz funkcji – podnoszą bezpieczeństwo mieszkańców domu czy mieszkania, gdy są opuszczone – dlatego rolety bardzo często zamawiane są do domów jednorodzinnych oraz na niskich piętrach domów wielorodzinnych; gdy mieszkanie zostaje opuszczone np. przez wakacyjny wyjazd, posiadłość jest zabezpieczona przed włamaniem.

Ich ważną cechą jest brak konieczności powiększania okiennych otworów przed montażem. Dlatego choć w niektórych przypadkach wymagają zaawansowanego planowania instalacji, to ostatecznie nie wpływają znacząco na projekt architektoniczny.

Oferta rolet wewnętrznych

Rolety wewnętrzne spełniają wszystkie powyżej wymienione cechy zewnętrznych poza związanymi z bezpieczeństwem. One jednak również posiadają cechę, która znacząco wyróżnia je na tle przesłon zewnętrznych – są to walory estetyczne. Przesłony okienne wewnętrzne mają nie tylko nieść komfort w mieszkaniu, ale też: ozdabiać, dodawać uroku, nadawać określony klimat. Nie jest to zaskakujące biorąc pod uwagę, że niektóre ich rodzaje bardzo się wyróżniają.

Warto dodać, że rolety wykonywane są z różnych materiałów, w tym z: PCV, aluminium, drewna czy bambusa. Montowane są inwazyjnie (ingerencja w okno lub ścianę) i nieinwazyjnie (są przyklejane i łatwo je ściągnąć). My skupiliśmy się na ich dwóch rodzajach – materiałowych dopasowanych do okien oraz wolnowiszących pionowych. Uznajemy, że poza urokiem, rolety materiałowe sprawiają, że pomieszczenia stają się przytulne i „ciepłe”.

Ich producentem jest firma Portos z Kalisza. Jej długoletnia obecność na rynku, a także inwestowanie w artystyczne aspekty projektów są widoczne niemal w każdej kompozycji.

Montaż rolet w Lubaniu

Montaż i pomiary rolet oferujemy także mieszkańcom Lubania i okolic. Usługę wykonują nasi doświadczeni specjaliści. Dzięki niej otrzymujecie Państwo pełną gwarancję producenta na kilka lat. W przypadku roletek materiałowych są one stosunkowo proste w montażu i nasze usługi ograniczone są do tych modeli, w instalacji których ingeruje się w strukturę okna.

Menu