brama od garażu w domu wolnostojącym

Bramy segmentowe – jak wybrać?

Segmentową budowę mają zarówno bramy garażowe, jak i bramy przemysłowe. Warto dokładnie zapoznać się z najistotniejszymi parametrami takiej budowy, żeby wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Producenci bram (Krispol, Hormann) podają wszystkie istotne informacje w instrukcji, posiadają też niezbędne certyfikaty, poświadczające jakość produktu.

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo

Wyprofilowanie paneli powinno chronić przed przytrzaśnięciem palców
Bramy powinny mieć zainstalowany hamulec, który będzie blokował opadanie, w razie zerwania linki podtrzymującej mechanizm
Na wypadek uszkodzenia sprężyny skrętnej, drzwi nie powinny opadać
Te wszystkie mechanizmy są konieczne, w przeciwnym razie narażamy się na spore niebezpieczeństwo. Bramy segmentowe posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Warto wybierać te, które spełniają najwyższe standardy.

Bramy i izolacja

W związku z tym, że bramy przemysłowe i bramy garażowe montuje się na dużych powierzchniach, ich właściwości izolacyjne są niezwykle istotne. Grubość paneli to najczęściej ok.50 cm. Dzięki temu segmenty mają dużą izolacyjność. Dodatkową ochronę stanowi pianka poliuretanowa, zamieszczona wewnątrz każdego panelu. Ponadto istnieje możliwość zamontowania dodatkowej nakładki o właściwościach izolujących oraz ramki termicznej. Montuje się ja między bokiem skrzydła, a ościeżem. Izolacja cieplna bramy jest istotna nie tylko ze względu na ochronę samego garażu, ale ma istotny wpływ na regulację cieplną całego domu.

Bramy i bezpieczeństwo

Montaż bram chroni również przed włamaniami. Przez garaż złodziej łatwo może dostać się do domu, czy magazyny, dlatego jest to istotny parametr bramy, na który powinniśmy zwrócić szczególna uwagę. Większość bram posiada specjalny, automatyczny rygiel i blokada antywłamaniowa montowana na wale nawijającym. Najbezpieczniejsze są bramy, które posiadają nacisk antydociskowy, uniemożliwiający siłowe rozchylenie wejścia. Warto zwrócić także uwagę na blachę, z jakiej wykonane są panele. Im mocniejsza, tym lepiej. Uniemożliwi to włamanie za pomocą prostych narzędzi. Oprócz systemów wmontowanych w bramy garażowe, czy przemysłowe, warto przyjrzeć się alarmom dostępnym w sklepach. Czasami są to bardzo niewielkie inwestycje, które skutecznie odstraszą potencjalnego złodzieja.

Estetyka i aranżacja

  • Zarówno bramy garażowe, jak i przemysłowe stanowią istotny element architektoniczny i muszą być dopasowane do całości budynku. Tacy producenci jak Krispol, czy Hormann posiadają w swoich katalogach bardzo nowoczesne rozwiązania i świetny design. Warto zwrócić uwagę na:Tworzywo, z jakiego zrobiona ma być brama
  • Kolorystykę. Bramy garażowe najczęściej są w stonowanych barwach, dopasowanych do elewacji budynku
  • Wymiary. Panelowa technologia pozwala dopasować bramę do niestandardowych wielkości chronionych pomieszczeń

 

Ilość i rodzaj bram najlepiej planować już na etapie projektu. Dzięki temu unikniemy trudności instalacyjnych i szybko przejdziemy przez proces wybierania odpowiednich wzorów i sposobów montażu.

Menu